Danıştay Kararı Yerine Eldorado Gold’un İsteğine Uyuldu !

  Eldoradogold-Tüprag, Danıştay kararınının arkasından dolanarak Kışladağ Altın  İşletmesini yeniden açmıştır.


 
  Tüprag’ın, bir süredir çeşitli TV kanallarında, kamuoyu oluşturmaya yönelik yoğun bir program atağına geçtiği hepimizin bilgisindedir.  Eldoradogold’un internet sitesinde, ortaklarına ve hisse senedi sahiplerine, daha danıştay kararı çıkmadan yaptığı “çevre bakanlığı ile iyi ilişkiler içerisindeyiz, madeni yeniden açacağız” şeklindeki açıklaması ve  daha maden ile ilgili danıştay kararı resmen açıklanmadan,”mahkeme bizi haklı buldu, madeni yakında yeniden açacağız” türünden bir duyuru yapmış olması, AKP Hükümeti ile çok uluslu ELDORADO GOLD arasındaki ilişkiyi göstermektedir.
 
  Danıştay kararı değil, Eldorado Gold’un istekleri yerine getiriliyor. Bu şekilde bir kez daha HUKUK DEVLETİ İLKESİ yerle bir edildi..
 
  Bu konuda, Av. Arif Ali Cangı, davacılar adına gerekli girişimleri başlatmış ve ekteki itiraz dilekçelerini yollamıştır
 
  Ortada bunca zehirlenme ve ölü kuzu doğumları dururken ve bunların maden işletmesinden kaynaklandığı kuşkuları henüz giderilememişken yapılan bu YASADIŞI açılışa karşı EGEÇEP olarak,her türlü hukuki ve meşru mücadelemizi vereceğimizi ve  mücadele eden kişi ve kurumların yanında olacağımızı kamuoyuna duyururuz. 
 
  Erhan İÇÖZ
EGEÇEP Dönem Sözcüsü


Alper Arın tarafından eklenmiş son yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir