‘Duyun Beni’ – Melike Demirağ ve Greenpeace’den yeni bir video

“Duyun Beni” dünya için yazılmış bir şarkı. Dünya bizim anladığımız kelimelerle değil ama kendi diliyle zaten uzun zamandır bizimle konuşuyor ve bize bindiğimiz dalı nasıl da kestiğimizi söylüyor. Tüm bu kasırgalar, seller, değişen mevsimler, kuruyan dereler, kuraklık…Tüm bu felaketlerin söylediği şey aynı: Duyun Beni!

 Videoyu izleyin

http://www.greenpeace.org/turkey/campaigns/enerji/komur/melikedemirag?text1

Bu şarkı ve çektiğimiz video klip Greenpeace’in görüntüleriyle tamamlandı ve daha da anlam kazandı. Biz karşılarına dikilmezsek, ne yazık ki, gözünü para hırsı bürümüş, güç savaşıyla gözleri kör olmuş devletler tıpkı şu ana kadar yaptıkları gibi dünyanın bize anlatmaya çalıştıklarını duyamayacaklar.

Türkiye’de şu anda 47 yeni kömür santralinin yapılması planlanıyor. Kömür küresel ısınmaya neden olan en tehlikeli fosil yakıt ve atmosferdeki karbondioksitin %40’ı sadece kömürden kaynaklanıyor. Bu büyük suça karşı sessiz kalmayın ve henüz katılmadıysanız Greenpeace’in internet eylemine şimdi katılın. Videoyu arkadaşlarınızla paylaşın. Hep birlikte daha çok kişinin dünyayı duymasını sağlayalım.

Sevgiler,

Melike Demirağ

www.greenpeace.org.tr


Halide Kaya tarafından eklenmiş son yazılar:

‘Duyun Beni’ – Melike Demirağ ve Greenpeace’den yeni bir video” üzerine 1 düşünce

  1. Bu güzel şarkının sözleri dünyamızın ağzından yazılmış.
    Çok da güzel yazılmış. Acaba kim yazmış? Yoksa dünyanın kendisi mi (!) yazmış?
    Melike Hanımı emeğe saygılı bir sanatçı olarak tanıyordum. Şarkının tanıtımı için yazdığı metinde söz yazarını neden tanıtmıyor, anlayamadım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir