Eskişehir’ de Zehirlenen Köpekler

2021_537_04012008_4.jpg

Asıl Hayvan Kim ?

Eskişehir’ de zehirlenen arkadaşlarının başında nöbet tutan köpekler, görenlerin yüreklerini dağladı…

Ölen köpeğin başından ayrılmayan ve zehirlendiği belirtilen sokak köpeği belediye görevlileri tarafından Hayvan Sağlık Merkezi’ ne götürüldü. Kıbrıs Şehitleri Caddesi Tekel Başmüdürlüğü önünde sabah saatlerinde meydana gelen olayda, bir sokak köpeği yığılıp kaldığı yaya kaldırımında can çekişerek öldü. 2 sokak köpeği de ölen köpeğin yanından ayrılmadı. Köpeklerden biri yanına yaklaşıp patileri ile dokunduğu ölen köpeği kaldırmaya çalıştı.

Zehirlenen Köpekler


Vatandaşların ihbarı üzerine gelen Eskişehir Odunpazarı Belediyesi görevlilileri ölen köpeği belediye aracına aldı. Belediye görevlileri ölen köpeğin yanından ayrılmayan diğer 2 köpekten birinde zehirlenme belirtileri görüp bu köpeği de belediyeye ait Hayvan Sağlığı Merkezi’ ne götürdü. Görevliler,  “Bu 2 köpeğe zehirli yiyecek verildiğini sanıyoruz. Biz geldiğimizde köpeklerden biri ölmüştü. Zehirlenme belirtileri gördüğümüz diğer köpeği tedavi için Hayvan Sağlık Merkezi’ne götürüyoruz. Bu köpeği tedaviyle, ölmekten kurtarmaya çalışacağız” dedi.

5 Ocak 2008 / Vatan Gazetesi


Alper Arın tarafından eklenmiş son yazılar:

Eskişehir’ de Zehirlenen Köpekler” üzerine 28 düşünce

 1. Bu dünyada insanlar kadar hayvanların da yaşama hakkı var. Allah korkusu olmayan insanlar herşey yapar. Hayvanları da öldürür.

 2. Bütün bunlar sevgisiz yüreklerin eseri.Allah kahretsin bunu yapanları, bütün kötülükler onları bulsun ….
  İlkokulda çocuklara hayvan sevgisini aşılayacak dersler konmalı, çevreye karşı duyarlı insanlar yetiştirmek gerekli…

 3. Bu masum hayvanlardan ne istiyorlar bilmiyorum. İnsanlar bile ölen insanlara bu kadar üzülmezken bu köpekler üzülüyor, bu hayvanlardan ne istiyorlar anlamıyorum.

 4. Bunlar müslüman değil arkadaş ya. Bizim dinimizde bir kuşun yuvası bozulmaz, yumurtası alınmaz. Sen yerdekilere merhamet edersen göktekiler de sana merhamet eder diye denmemiş mi ?.. Denmiş.

  Böyle insanları yüce Rabbimiz’ e havale ediyorum…

 5. Bunu yapanlara insan demek gerçekten çok güç. Zavallı hayvanlar bizlere, etrafa ne gibi zararlar verebilir ki ? Asıl dünyaya, hayvanlara zarar veren biz insanlarız. Bizi hayvanlardan ayıran bir özellik de budur. Bir vahşi hayvan bile aç olmadığı sürece zararsız hayvanlara zarar vermez. Ama biz sırf zevklerimiz uğruna veya spor (!)olsun diye hayvanları, çevreyi katlediyoruz. Biz de birer hayvanız diyenlere söylüyorum. Dünyada hiç bir hayvan bizlerin yaptığını yapmamış başka ırkları, canlıları katletmemiştir. Biz insanoğlunun çok katı kurallara ihtiyacı var.

 6. Gerçek hayvan kim ? Bazılarının kendilerine sorması gereken soru bu. Ruh hastalarının kendilerine sorması gereken soru bu. Kendi gözlerimle şahit olduğum birşey, markete giderken her gün sevdiğim ve yemek götürdüğüm 2 tane o sokakta yaşayan köpek vardı. Gene geçerken oradan ikisinin de ölü olduğunu farkettim, çamurun üzerindelerdi sonra duydum ki o köpekler evlerin önünden ayakkabı kaçırıyorlar diye öldürülmüş :) Kaç tane insan hırsızlık yaptı diye ceza alıyor ki ? Biraz saygı… Köpeklerin uğraştırıcı hiçbirşeyi yoktur, sadece biraz su ve biraz yemek LÜTFEN… HERKES EVİNDEKİ ARTIK YEMEKLERİ ÇÖP KUTULARININ YAKININA YA DA BELLİ BİR YERE KOYSUN. EĞER BİRAZ AÇ KALMIŞSANIZ O DUYGUYU TATMIŞSANIZ BUNU YAPIN EVDEKİ ÇÖPE ATTIĞINIZ ARTIK YEMEKLERİ BELLİ YERE KOYUNUZ SAHİPLERİ MUTLAKA GELİR BULUR :) VE YİYİŞLERİNİ İZLEYİN BİRAZ, COK TATLI ÇOK İNSANCIL.

 7. Doktorum. Görevim insanların doğurmalarına yardımcı olmak. Anne, baba olmuş insanların bu görüntülere nasıl yanıt vereceklerini, duygularının neler olacağını merak ediyorum. Çocuğuma kardeş istiyorum diyen bir ailenin hayvanlar arasındaki ilişkiyi görmezden gelmesi imkansız. Gözlerim doldu.

 8. Köpeklerin ne suçu var köpekleri zehirlediğiniz gibi kuşları öldürüp yuvalarını bozup kedilerin kuyruğunu çekip biryerlerini kırıp onlara zarar verip birsürü foka acı çektirip onları öldürüp bir-iki tane kokoşa onların kürklerinden mont yapmak kötü birşey.Bazıları da zevk için yapıyor tabiki de ben hangi hayvan olursa olsun küçük büyük vahşi evcil farketmez hepsini severim.Ama sizi anlamıyorum onların ne suçu var hep derim bir köpeğim olsa ya da bir kedi… Eğer bir hayvan alacaksanız sokak hayvanı alın çünkü onlar bakımsız sokakta yaşayamıyorlar.Diğer satın aldığımız hayvanlara hem para veriliyor hem de onlar orada mutlular.Hadi sokak ve diğer tüm hayvanlar için el ele.

 9. Bence hayvanları sevmeyen insan insan değildir.Benim de köpeğim var ben de onu sokaktan buldum, ben onu zehirlemedim ama o hayvan düşmanları gibi…

 10. Yazık ya hayvanları sevmeliyiz onları öldürmemeliyiz. Bunu okuduktan sonra anlıyorum bu canlıyı öldüren insan değil hayvan da olamaz, o bir hiç bile değil :(

 11. Lütfen doğanın güzeliklerine sahip çıkalım ve o güzel doğa hayvanlarına da sahip çıkalım. Lütfen duyarsız olmayalım. Bu ülkede vahşete yer yoktur, olmaması gerekir. Recep Erol – Diyarbakır

 12. Üzgünüm, benim de bir av köpeğim vardı ama maalesef şu an yok, çünkü o hainler ve o caniler benim o güzel av köpeğime de zehir verdiler, o vahşi insanlar köpeğimi de öldürdüler. İnaniyorum ki onlar insan değiller onlar cani ve vahşi bir katildirler, o hayvanları zehirleyen vahşiler. Allah da onları zehirlesin ve aynı acıyı onlar da görsünler inşallah. Kansere yakalanıp öyle acı çekerek yavaş yavaş geberip gidecekler inşallah. Allah’ tan temennimiz budur, o acı onlara da kısmet olacak eminim ve Allah’ tan bekliyoruz. Hayvan sevilir öldürülmez.

 13. Bu köpekler ne suç işledi, ne yaptılar ? Yoksa sokakta havladıkları için, çöpleri karıştırdıkları için mi tüm bunlar ?! Hayvan sevin diyen yok ama onlara zarar vermeye hakkınız da yok!..Onlar zaten birbirine sevgiyle bağlanmış. Ama siz onların yüreklerini alıp resmen ellerine veriyorsunuz. Bütün bu yorumlar okunsa ne olur önüne geçilir mi bu hatanın ? Evet devletler arası bir tartışma var ama bu tartışma güzelim canlılara mal olamaz … :(

 14. Sizler gibi güzel yürekleri gördükçe umudumun boşa olmadığını görüyorum ve bir kere daha huzur doluyor içim. Evet dostlar, sabah işe giderken yemek kalmamış olduğunu göreceksiniz ki bu da başka türlü bir huzur !

 15. Sevgi yoksa insanın yüreğinde hayvan insan farketmiyor zarar veriyor, sokakta hayvan kovalayan taşlayan kimi görsem kavga ediyorum ben de, ona zarar vermek istemesi korktuğundan değil sevgisizliğinden. Yaşama hakkını sadece kendinde gören bencil, nasıl olur da kıyarsın bu masum canlara,yazıklar olsun.. Sevgili dostlar, evinizdeki yemek artıklarını sakın çöpe atmayın, onları geceleri dışarıya bırakın, sabah işe giderken göreceksiniz hepsi yenmiş, mutlu olacaksınız, bir canlının yaşamasına sebep olduğunuz için, kediler için de temiz su bırakmayı unutmayın:))

 16. Peki şöyle bir olay olsa;
  Saat sabaha karşı 05:00 civarı yavrularıyla hayatta kalabilmek için biraz da olsa yiyecek birşeyler arayan anne ve 3 yavrusu sokakta çöpleri karıştırırken bir köpek demeyelim, it sürüsü gelip yavrulardan birine saldırsa ve anne bunu görünce köpeğin üstüne gidince öbür köpekler tarafından hayatı sonlansa !
  Bir sabah yavrularına yemek bulabilmek için bu olay olsa !..
  Düşünün..
  Ha diyeceksiniz doğanın kanunu öyle mi ?
  Doğanın kanunu büyüğün Küçüğü ezmesiyse ki ben karıncaya zarar vermedim vermem ! Bu konuda da doganın kanununu uygularım ( EN BÜYÜK SUÇLU İNSANOĞLU !!!)
  Şunu da eklemeden olmaz. Eğer o köpek kediyi parçalamışsa yetişme tarzındandır. Hiçbir hayvan yırtıcı olamaz benim gözümde.
  ( Hatalı konuştuysam herkesten özür dilerim..)

 17. Hayvanlara zarar verenlerin, onlara işkence edenlerin hiçbiri insan değil………Allah onları nasıl biliyorsa öyle yapsın !!!

 18. Arkadaşlar yahu şu hayvanın ne suçu varmış ki zehirlemişler. Bir insan kendi bebeğini öldürebilir mi, öldüremez tabi. Köpekler de sizin bebeğiniz gibi bebek hiç birşey anlamaz ağlar, köpek de öyle. En azından köpek komutlara uyuyor bebek ise ağlayıp duruyor. Köpeklere, hayvanlara zarar vermeden önce bir düşünün onu bebeğiniz gibi farzedin. Ayrıca şu otobüs ve minibüs şöförlerine de çok kızıyorum köpek almıyorlar diye, o zaman bebek de almayacaklar !

 19. Şu anda ağlıyorum gercekten bu varlıklara hayvan diyoruz ama onlar bize insanlık dersi veriyorlar nasıl bir vahsettir bu ya, nasıl bi barbarlıktır ? İşte gerçekten insan olanlar bunlar, biz değiliz…

 20. Yemin ederim insanoğluna yazık be, öldürmeye ne hakkınız var. Sizi öyle öldürseler ya da ben öyle birşey yapsam, beni öldürmeye kalksalar yalvarırsın ama onların dili yok ! Yazık değil mi ?

 21. Hayvan sevmiyorsanız bile canlarını almaya ne hakkınız var, onlara böyle şeyler yaşatmaya ne hakkınız var? Sokaklarda yaşamayı onlar istemediler emin olun hepsi insanoğlunun suçu. Zamanında gerekli yerlere ihbar edip kısırlaştırabilirlerdi ama yapmadılar çoğalınca öldürmek daha kolay çünkü .. Yazık asıl hayvan kim görüyoruz ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir