“GDO’ lar PKK Kadar Tehlikeli”

   DP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, GDO’lara izin veren yönetmeliğin uygulamadan kaldırılması gerektiğini savundu.

 

   Çıray, “Demokrat Parti, Genetiği değiştirilmiş organizmalarla ilgili yönetmeliği, PKK açılımı kadar tehlikeli görmektedir” dedi.

   DP Genel Başkan Yardımcısı Çıray, yaptığı açıklamada genetik yapısı değiştirilmiş organizmaların (GDO) ve ürünlerini ithalatına, işlenmesine, ihracatına, kontrol ve denetimine dair yönetmeliğin, derhal uygulamadan kaldırılmasını istedi.Çıray, parti olarak söz konusu yönetmeliği, “PKK açılımı” kadar tehlikeli gördüklerini belirterek, şunları söyledi:

   “Uzunca bir zamandır sofralarımızı, sağlığımızı, geleceğimizi tehdit eden bir hayalet dolaşıyor etrafta. Çok uluslu şirketlerin, gözü doymaz girişimcilerin başımıza sardığı bu belanın adı: Genetiği Değiştirilmiş Organizmalardır. Çevremizde yapıldığı için milletimiz petrol savaşlarını çok iyi algılamıştır. Fakat gıda ile işgali ilk defa bu hükümet yüzünden yaşayacaktır. Bu yönetmelik Türk milletinin sağlığını ve bağımsızlığını tehdit etmektedir. PKK’nın affı kadar zararlıdır. Bu yönetmeliği çıkaran ve dindarlığı ile övünen hükümet şeytani oyunun aktörü olmuştur. Yok olma aşamasına gelmiş Türk çiftçisini tamamen dışarıya bağımlı hale getirecektir. Bu gıdaların zarar verdiği şikayet üzerine tespit edilirse ise cezai sorumluluğun büyük kısmı çiftçimizin üzerinde olacaktır. Sağlık Bakanlığı ise Domuz Gribi ile ilgili panik yaratacak uygulamalarla meşgul olduğundan GDO’lu gıdalar hakkındaki yönetmelikle ilgili bir müdahalede bulunmamaktadır. Bu nedenlerle Demokrat Parti olarak GDO’lu gıdalarla mücadele eden başta Ziraat Mühendisleri olmak üzere tüm STK’ları destekliyoruz.” (ANKA)


Alper Arın tarafından eklenmiş son yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir