Merhaba Su Çocuklar !

Direniş her yerde sürüyor. Kuşatıldık ve birleştik. Tahminlerinin ötesinde. Yaşarken şaşırtıcı olmak önemli. Bugün Senoz’da, Loç’da, Hasankeyf  ve Yuvarlakçay’da “tuhaf bir takım tipler ” yatırım başlığı altında sahnedeler. Yarın kimbilir nerede olacaklar? Munzur’da neredeyse evlerin önü bile setlerle örtülmek isteniyor. Saklıkent farklı değil. Oradaki hayaller bilinmekte. Biri de her şeyin maliyeti var deyip kötü işçiliğe sığınıyor. Demek yok etmenin kalifiye olanı da var. Bak bu açıklama iyi geldi. Sakinleştim.

ALLIANOI!…1998 yılından bu yana devam eden bilimsel çalışmalar ışığında zorluklarla açığa çıkartıldı. Bugüne kadar sözü yapılan hukuki mücadelenin önemine değinmek istememden kaynaklanmakta. Zira son dört yıl hepinizin bildiği gibi kazı izni alamadık. Bitti dedi birileri. Bitti!..Neden?..Çünkü kolay olana teslim olmak , makamı seçmek hep güzeldir. Aman kimseleri üzmeyelim. Alınganlıkları hepimizce malum!..

Kazı ve mahkemeler!..ALLIANOI ve üç beş taş!..ALLIANOI ve hamam. Benzeri İtalyadaymış. Efsane!..İnsan birbirine ne kadar yakın. Topraktan çıkan bilgi nasıl da sonsuz. Böyle ne çok yerler var bilseniz diyorlar bir de. Sanki efendilerin ataları olmuş babaları. Öyle emanet dinledikleri de yok. Geleceğe taşıma hikaye. İnançları kumdan, kilden bir de barajdan yana. Oysa 1. derece arkeolojik sit alanına dokunamazsınız. Bırakın seçim öncesi ateşli çalışmaları. Kazı alanının karşısında alel acele açılan yol , vızır vızır işleyen kamyonları unutmadık.

Şimdi de otlar temizleniyor. Romalılardan kalmış hamamın üstündeki sonradan yapılmış çatı kaldırılıyor. Geceler boyu kaldıralım mı?..Yok zarar verebiliriz öyle kalsın. Konuşmaları duruyor ALLIANOI’da..Gidip de duyan var mıdır?..Ey müdürler, ey kurullar!..Duydunuz mu?..Hukuki süreç nasıl bitti?..Buna nasıl karar verdiniz?..Ne bu çabukluk?..Bugün sıva yarın su mantığıyla ben yaptım oldu mu diyeceksiniz?..Diyeceksiniz. Gölgelerinizden korkmadan çıkacaksınız evlerinizden anlaşıldı. Sizin aynanız kırılmış. Belli oldu. Kamyonları hazırlamışsınız. Kazıdaki foseptik için kaç defa dilekçe yazmıştık oysa. Kumun kırmızısını ne çabuk temin ettiniz. Görülmemiş telaşınız hassasiyetinizden olmalı. Sevindik inanınız.

ALLIANOI’DA TEHLİKE BÜYÜK…

KALEMİ OLAN YAZSIN. BİZİ YOK ETMEYİ AKILLARINA KOYDULAR. ÖDÜLÜ OLANIN CANI ÇEKİYOR.

ALLIANOI ‘DA NÖBET ZAMANI!..BİLGİ KAYBOLMASIN. ADIMIZ SİLİNMESİN!..

KENDİ SÖZLERİNİZ ESİR KALMASIN ..GELECEĞİ SİZ YAZIN…ALLIANOI’DA YENİ HUKUK MÜCADELESİ BAŞLIYOR. VEKÂLETNAMELERİNİZİ BEKLİYORUZ. GÖZÜMÜZ KAPIYA GELECEK POSTACIDA. ÇABUK OLUN ZAMAN AZ…

Ayaklarıyla basıyorlar vücutlarımıza her gün

Kesiyorlar yollarımızı

Kesiyorlar soluğumuzu

Görüyorum her sabah ölüyor dünya

Bir şey yapamıyor muyuz böyle mi gidecek yol

Kalkın

Devirin

Yıkım için birbirinize katılın çocuklar

Gücümüz olacak yere çarpacaksın bunları

Cesaretli olacaksın,istediğin gibi yaşayacaksın

Yaşamak nedir düşüneceksin aldırmayacaksın bazen

Özgürlük ve aşk için yaşayacaksın demiş şiir ceketli çocuk. Onun karşısında kim durabilir. Ümit bir rüzgardır, umut ve gurursa fırtına. Elimizde, yüreğimizde, aklımızda ateş var bizim. Bldiğimiz tüm şarkılar kadar gerçek ve yalın. Öyleyse yer yok bu sözlükte karanlığa. Yorgunluğa hiç vakit yok. hadin dostlarınıza, mahallenizdeki teyzenize haber salın. Makamlara tel çekin dava sürüyor. Vekaletnamelere ihtiyacımız var. Önümüzdeki hafta dava başlayacak. Paramız pulumuz da yok. Hadin bakalım gayrete. Fındık toplamaya gidiverin gari. Dallarından başlayın çığlığa..ALLIANOI bekliyormuş deyin. Kalkın geliverin. Üşenmeyin. Çadırınız yoksa uyumazsınız. Söyleşiriz fena mı?..Olcek bu iş. Daha nice çocuklar okuyuverecek.

İffet DİLER…

ALLIANOI GİRİŞİM GRUBU..ALLIANOI KAZISI..ALLIANOI GÖNÜLLÜLERİ..


Alper Arın tarafından eklenmiş son yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir