Sabancı: Güneşi Seç ! / Sanal Eylem

Sabancı Holding, Akkuyu’da yapılması planlanan nükleer santral için düzenlenen ihaleye katılmak için GE-Hitachi (ABD) ve İberdrola (İspanya) ile görüşmelere başladığını duyurmuştu. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’in açıklamalarına göre nükleer santral ihalesinin 24 Eylül 2008’de yapılması planlanıyor.

Sabancı Holding gibi Türkiye için çok önemli bir şirketin nükleere bulaşmak üzere olması üzücü. Sayın Güler Sabancı ülkemizin en başarılı yöneticilerinden biri. Güler Hanim’in nükleerin her şirket ve devlet için bir baş belası olduğunu önceden görerek alışılagelmiş başarısını devam ettirmesini diliyoruz. Ama her başarılı yöneticinin bazen tavsiyeye ihtiyacı olabilir.

İşte o tavsiyeyi verecek olan bizleriz. Sayın Güler Sabancı’ya Türkiye’nin geleceği için nükleere değil güneşe yatırım yapmasını söylemeliyiz. Güler Sabancı’nın Sabancı Grubu adına ülkemizin ve gelecek nesillerin güvenliği için nükleerin gerçek maliyetlerini ve sonsuz tehlikelerini görerek sağduyusunun sesini dinleyeceğini ve nükleer ihaleye katılmaktan vazgeçerek yine herkese örnek olacağını biliyoruz.

Lütfen siz de bizimle birlikte Sayın Güler Sabancı’ya mektup gönderin. Onu hep birlikte ikna edelim!

http://www.greenpeace.org/turkey/get-involved/gueler-sabanc-y-birlikte-ikna


Erdem Kılıç tarafından eklenmiş son yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir