Taksim’de “Yarasa Soykırımına Son” Eylemi

     Taksim Tünel Meydan’ında biraraya gelen Doğa Derneği Gönüllüleri Balıkesir Edremit’te meydana gelen yarasa katliamlarını protesto etti.

     Balıkesir Havran barajı su tutmaya başlamasıyla Havran İnboğaz’ı mağarasında yaşayan yirmi bin civarındaki yarasa popülasyonun ortadan kaybolması yaklaşık 50 kişilik bir grup tarafından Taksim’de yağmur altında protesto edildi.

     Taksim Tünel Meydanında bir araya gelen grup üyeleri “Yarasa soykırımına Hayır” yazılı dövizler taşıdı. Dev yarasa kuklası taşıyan grup üyeleri “kan emici Veysel” diye sloganlar atarak Taksim Meydanı’na yürüdü. Bazı eylemcilerde ise düdük çalarak yarasa katliamına dikkat çekti.

    Doğa Derneği Başkanı Güven Eken “Dünyada eşi benzeri olmayan bir yarasa soykırımı gerçekleşti Havran nehri kıyısında. Havran barajı Türkiye’nin en büyük yarasa mağarasını su altında bıraktı” dedi.

    Yarasa kostümleri yiyen grup yağmur altında Taksim meydanına kadar yürüdü. Yürüyen grupta küçük bir çocukta annesinin kucağında eyleme destek verdi. Eylem sonrası grup olaysız şekilde dağıldı.

Hasan YILDIRIM/ İSTANBUL, (DHA)


Alper Arın tarafından eklenmiş son yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir