Ve Fokların Katliamı Başlıyor!

Fok Katliami

Kanada hükümetinin izniyle 275.000 (İki yüz yetmiş beş bin!) yavru fokun vahşice katledilmesine önümüzdeki günlerde başlanacak…

Ve kanlarının izleri temizlenerek yapılacak kürkler, “çağdaş” insanların güzelliklerine güzellik katacak!..

Ancak ne mutlu ki (!) Kanada hükümeti, doğalı henüz on koca gün olmamış olan fokların katline izin vermiyor.

275.000 yavru fok önümüzdeki birkaç hafta içerisinde derilerine zarar vermesin diye sopayla dövülerek öldürülecekler…

http://www.protectseals.org


Ufuk Agun tarafından eklenmiş son yazılar:

Ve Fokların Katliamı Başlıyor!” üzerine 10 düşünce

  1. Evet Cengiz Bey, ben de şu anda Salekhard’ a bağlı Beloyarsk köyünde görev yapıyorum. Burada dediğinize bizzat şahit oldum. Ama fokların katliamı festivale çevrilmiş resmen. Geyikler kadar şanslı değiller. Geyikler en azından bir süre besleniyor.

  2. Böyle bir vahşete nasıl izin verilebiliyor anlamıyorum. Bu canilik, bu vahşeti aklım almıyor. Lütfen tüm hayvanları sevelim ve koruyalım, lütfen duyarsız kalmayın.

  3. Çok günah bu hayvanlara, Allah biz gelişi güzel öldürelim diye yaratmadı bu hayvanları. Bunlar hepsi bu hassas dengenin bir parçası. Lütfen ama lütfen hayvanları sevelim ve koruyalım.

  4. Cehennemde yanacak olan onlar değil sanki, bir kere kendilerini o fokların yerine koysunlar bakalım vahşet verici acımasızlık……….!!!!!!!!

  5. Geri izleme: Doğanın Melek Tozları » Fok Katliamı 2008

  6. Ben buzullarda yani kuzey kutbunda 5 sene yaşamış bir insan olarak benim de görmüş olduğum bir takım, hayvanlara yapılan ilkel ve hayvanca demek istemiyorum çünkü bir hayvanın bile bu şekil bir tarz kullanmayacağına eminim. Rusya’ da bilir misiniz bilmem ama hantiler vardır yani başka bir tabirle eskimo diye de adlandırılan insanlar yaşamakta, orada geyiklere de aynı tarzda sopa ile müdahaleler var ve ben de sormuştum neden böyle yapıyorsunuz diye, tibeşito dedi yani (sanane) . Ren geyiklerini kesecekleri zaman hayvana ağır bir sopayla vurup öldürüyorlar sonra da bıçakla kesip parçalara ayırıyorlar orada yaşayan insanlar hep aynı hayvanın kanını dondurup yiyen insanlar. Bu şaşılacak bir durum sizler bunu gözlerinizle görmediniz ama ben gördüm ve adeta yırtıcı bir hayvan gibiler onlara çok normal bu katliam !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir